Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Československý vlčák    Fortis  Amicus

Aktuality


Pavel Kohout
image
<!-- Facebook Badge END --/><!-- Facebook Badge END --/>

                                
- AJŠA SRDCERVÁČ -
O naší Ajší  od 31.1.2011 zatím žádné zprávy, odměna za každou informaci, která povede k  nalezení, či objasnění jejího osudu je i nadále aktuální.

Po roční pauze začínáme znovu s aktualizací stránek v této sekci. Měla by informovat o aktuálním dění v naší chovatelské stanici Československých vlčáků. 
 Vlastně to byl nejúspěšnější rok v našem, více, jak desetiletém  soužití s ČSV.

 

Petrovi s Elli se podařil výsledek z říše snů. V seriálu MR ČR v dogtrekingu vyhráli závod Stopou strejdy Šeráka. Tento závod patří k těm nejtěžším. 95,5 km zdolali za neuvěřitelných 13:35 téměř 1,5 hodiny před druhým v pořadí. Fotografie byla pořízena ihned po doběhu do cíle. To já s Kazanem jsme se ještě někde plahočili v polovině tratě......

 20.8.  Elli vyhrála svého prvního BOBa na výstavě v Polsku Jelenia Gora je naše město.  V závěru měsíce ještě spadl do sbírky res.CAC  na MVP v Mladé Boleslavi.  To vše díky paní chovatelce Daniele Čílové, protože my bychom to časově nedokázali pokrýt.
  Na našich závodech Bloody walk poprvé zkusila svoji sílu dvojice Petr a Elli. Dogtrekking na 82 km s převýšením 5 000m vyhráli v čase něco přes 18 hod.
Nejdůležitější byla v tomto měsíci naše účast na bonitaci. Od tohoto měsíce je Elli Srdcerváč uchovněna !!!!

 19.5. Největší úspěch naší Elli ve výstavním kruhu. Na Světové výstavě psů v Budapešti v otevřené třídě zvítězila. Poděkování patří paní Daniele Čílové za předvedení . Celá akce je jako vždy vědecky popsána v "Amatérských radách amatérského chovatele - co se děje na dvorku"
     

 11.5. Další LONG  na 87km  společně s Dingem a Mrtvou srnou.  Zážitek nad zážitky
 

 20.4.  Absolvovali jsme zkoušku vytrvalosti SVP-1 v Šamoríně. Perfektní organizace, detaily této akce jsem popsal v Amatérských radách amatérského chovatele . Výsledný čas 3hodiny 12 minut . Foto bylo šlohnuto  Mrtvé srně, má těch fotek tolik, že ani nepozná, že jí nějaká zmizela.
 

 6.4. Slavnostně ukončena skijoringová sezona v Krkonoších. Spousty sněhu a prázdné hory.

 28.-29.4.  Se u nás opět projevily příznaky dogtrekkingfílie. Absolvovali jsme Šlapanický dogtrekking na trati LONG . Tedy 82,5 km. Od samého počátku se nám to zdálo málo, tak jsme si ještě cca 3 km přidali. Elli i Kazan podali velmi slušný výkon i poslušnost. Celkově v kategorii DTM2  osmé místo v čase 22 hodin 58 minut.

 1.3. Elli byla se svými sourozenci zrentgenována. Výsledek ten nejlepší, jaký mohl být DKK  A/A a DLK  0/0. Shodně dopadli i její dva bratři. Podrobnosti o této akci najdete v " Amaterských radách amaterského chovatele - Co se děje na dvorku".

Heartadventure2013
Skijöring
26.ledna proběhl  první ze serie závodů Heartadventure. Tentokrát na běžkách.
Trať 12 km při teplotě  -17°C  s převýšením 400 m v neupravené stopě, nebyla trasa pro ořezávátka.
Pořadí Heartadventure po prvním závodě :
1. Lukáš Zeman - Dantea Srdcerváč  - 15 bodů.
2. Mrtvá srna - Dingo Srdcerváč       -  12
3. Žufrikteam                                      -  10
4.Šárka Kohoutová - Elli Srdcerváč  -   8
5.Adéla Vlková -Čestná D Srdcerváč-  7
6.Petr Kolář - smečka Srcerváčů       -   6
    
Lukáš a Dantea jako vítězové                  Šárka a Elli pronásledovaná smečkou
                                                                    čestných i opravdových Srdcerváčů

                                                                       


 

   
14.1. 2013 Rozhodování o následníkovi Sonyho bylo sice na první pohled ve sledu událostí velice rychlé, ale o to těžší. Nakonec k nám dorazil Udo z Litavské kotliny zvaný Kazan.  O jeho přijetí rozhodla samozřejmě Elli.  Do oka si padli okamžitě a Kazan držel statečně krok celé dva dny. Až potom mu došli baterky. Elli mu hned první den v novém domově ukázala, kde u nás spí psi.

Heartadventure2013
Skijöring
Tato akce je otevřena nejen pro lyžníky vláčené lesy Československým vlčákem, ale i pro ostatní psy, kteří mají doma člověka s běžkami (po dobu závodu na ně bude nahlíženo, jako na československé vlčáky nejasného původu) Ti psi, kteří ještě nedosáhli ve výcviku svého majitele takového stupně výkonu, aby prolyžli bez obav o jeho zdraví nástrahami tratě, mohou absolvovat tento trek pěšky. Jejich pomoc při odstraňování ostatků našich hrdinů - potomků Hanče a Vrbaty- následovníků Amundsena bude vítána.

             26.ledna 2013
prezentace od 8:30
                     START : od 10°°

TRASA : 12km
                   8km

Možnost ubytování v penzionu Golf  Prosečné (cca 10 km od startu. Ubytování psa, který bude tahat lyžníka je zdarma)   
TEL: 607 863 108
Možnost parkování: obecní úřad Dolní Dvůr, nebo záchytné parkoviště Rudolfov (součást Dolního Dvora)
Rozbor závodu: 26.ledna od 16°° čp.41 (stará škola) Prosečné
Startovné : 100,-  vše co se vybere bude odesláno na podporu projektu ch.s. TAWY pro ČSV v nouzi.
                                                                TRAŤ
 

7.1. 2013   Odešel navěky z naší smečky Mc Moriss z Molu Es, dlouhou dobu také Erik a pro nás Sony. 
                       Všechna další slova jsou zbytečná.
                       Sony ty lotře, až když jsem dával dohromady tvé papíry zjistil jsem, že tvé pravé jméno je Mc Moriss a
                       ne Mc Morris za kterého jses vydával.

   

 

 

 24.9. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA  - NADĚJKOV 2012- BOD ZLOMU

Od chvíle co jsem se jako předseda klubu přátel klubu chovatelů ČSV rozhodl poctít účastí pilířní organizaci chovu enfant terrible FCI směřovalo vše k tomu, abych svoji a Ellininu účast odvolal. Jako 48 důvod k nevystavování byla hromadná viróza celé rodiny. Nakonec manželka poradila ať jedu. Vždyť rána jsou chladná a při zvýšené teplotě 37,5 mi nebude při ranním kuropění zima. Jako předkolo výstavy se konal orientační závod . Tedy vyhledání samotného výstaviště. Poslední kilometry byly navíc zpestřeny šotolinovou erzetou. Škoda, že náš pokladník klubu přátel propil všechny prachy s kapitánem Morganem a nezbylo mu na benzín, tuhle trasu by ocenil. Čas mě hnal až do krajnosti.a na hranici jízdních vlastností auta. Bohužel náš Fiat Dobló byl sice lepší než Nisan Patrol před námi, ale vytlačit z cesty do lesa se nám ho nepodařilo. Musel jsem i zvolnit tempo s ohledem na Elli, která začala v autě dávit, do té chvíle jsem neměl tušení, jak velký odpor ke značce Nisan má.
 Zaregistrovat se nám podařilo na poslední chvíli. Přesně v okamžiku, kdy dorazilo auto na vítězné poháry našeho guru. Vždy mne zajímalo, zda v motoru jezdí paní Nekvasilová, nebo ČSV, která se nevejdou do některé z mnoha přepravek. Po vystoupení Paní Čílové z auta bylo jasné, že je zle. Dokáže totiž odhadem zvážit psa na pět metrů z přesností na 3gramy.  Jenom jsem polkl, když se ručička vah v jejím jantarovém oku zastavila v políčku 1,8 kg přes váhu. Pro majitele digitálních vah: pendrek a sněhulák přes váhu. Doufal jsem, že ji přivedu na jiné myšlenky nějakým veselým vystoupením, které máme pro tyto příležitosti nacvičené. Nakloním se k Elli a tiše špitnu:“ Elli prosím tě, scénku č.3.“ Dále následuje reportážní popis událostí, tak, jak to viděla samotná paní chovatelka.
Paní Daniela Čílová : „Ptáte se jaké číslo si pro mne s Elli nacvičil na přivítanou? Všechno se odehrálo tak rychle a jakoby nestrojeně, že jsem se nezmohla ani na slovo. Pan Kohout chvíli stál a mluvil, pak šel a mluvil, pak jel po boku, stále mluvil, pak jel po zádech, to chvíli nemluvil ale upřímně se smál, pak se zvedl a opět mluvil a aniž by se opucoval pokračoval dál nenuceně v pohybu. Jako by to vše patřilo k jeho každodennímu životu. Byla jsem ohromena." Konec citátu.
 Od samotného začátku bylo zřejmé, že paní Čílová zvolila úplně jinou taktiku, než skupina Srdcerváčů provozovala do té chvíle. Naše paní chovatelka nás vždy před závody  uklidňuje, jak nádherné psy máme. Na této výstavě mne nejdříve utvrdila v poznání o nadváze mé chovankyně. Vzápětí nás dovlekla k jiné feně. Ukázala na ni zálibně prstem díc : „ To je nádherná fenka cóóó ? S tou budete soutěžit.“
Pravda je taková.
 Do této chvíle se Elli všem líbila, posudky měla excelentní, ale nikdy nic nevyhrála. Od tohoto okamžiku se kolo dějin obrátilo. Uprostřed kruhu si elita chovatelů prohlížela nehodného majitele s tlustým psem s křivým zubem, rýhou na čele a další kupou závad. Naposledy jsem takto stál před nastoupeným praporem po přísaze, kterou jsem krapet více oslavil. Do této chvíle mi zní v uších slova velitele: „ Pozritě sa nanňho, taký nám kazia socialisticků sůťaž ( slováci nechť prominou fonetický přepis ). Tato věta bude po 35letech nadosmrti přehlušena podobným postojem a proslovem paní Soukupové a bývalého elitního výsadkáře : „ Tato fena je překrmena!!“
 
Foto D. Čílová
No a vyhrál kdo ? No my!!! Nejtlustší fena CAC v dějinách výstav.
I další krok našeho guru se ukázal, jako geniální. Přivést na výstavu Mia a jít se přihlásit do kategorie „Nejlepší chovatelská stanice“. Mezi vystavovateli zavládl šum a mnozí odvlekli některé jedince do lesa , kde je uvázali ke stromu. Po návratu na výstaviště tvrdili, že daný pes nedorazil a není možné sestavit skupinu. Tak se i stalo, co se v životě stává. Poslední trofej „Sousoší mistra Jana na Staroměstském náměstí“ připadlo také Srdcerváčům. A to i přesto, že nastoupil druhosledový „B“ tým ve složení Elli a Srdcerváčská juniorka. Větší pokoření ostatních si nedovedu představit. Mio ani na chvíli neuvažoval o tom, že by vystoupil s auta.
To je zhruba vše.
Manželka nás již doma čekala s otevřenou náručí ( tedy pro Elli)- „ No poséém Elíískůůů“. Po té, co jsem vystoupil z auta já, měla již ruce v bok a zasvěceně děla : „ Tak co ti řekli? Je tlustá co ? Játitoříkala,žemámálopohybu,jenomžeměneberešvážněatadytomáš………….Ještě, že se mohu opřít o své okolí, které mi zavčas poradí s chovem ČSV.

 

 26.8.  Sony využije každé  chvíle k čerpání sil i uprostřed Krkonoš
                 

 25.8.   MVP Mladá Boleslav - třída mladých - V2  - k vítězství nepomohl ani půjčený obojek a vodítko.
   

 

 13.5. Požádal jsem manželku, aby nás vyfotila, v jak silné konkurenci jsme startovali na klubové výstavě v Jevišovicích. Nevím , jak se jí podařila tato fotka , ale uznejte, dostat v takto obsazené soutěži V4 je obdivuhodný úspěch.  Na skupinové fotce jsme ten hnědý a plešatý šmouh, ale ani zde jsme neslavili triumf. Možná jsme konečně přesvědčili paní chovatelku, že nejsme předurčeni ke stupňům vítězů.
  

 12.5.  Tomáš jako rytíř se svou smečkou, někdy je těžké rozeznat kdy je rytířem středověkým a kdy rytířem Jedi . V jednom případě je Elli lovecká smečka ve druhém je klonový voják ( Sony se jen tak náhodou zapletl do natáčení).
    

 29.4. Přestože všude padají teplotní rekordy, my brouzdajíce se sněhem hledáme vhodné trasy na Bloody walk
   

 14.4. Doplněny AMATÉRSKÉ RADY AMATÉRSKÉHO CHOVATELE dalšími postřehy z chovu ČsV  a to článkem   KOZEL ZAHRADNÍKEM NENÍ TA NEJHORŠÍ VARIANTA
 z časopisu NAŠE BESTIE č.8/2014

 

 15.3.  O vikendu byla podniknuta závěrečná výprava na běžkách. Zároveń i poslední výprava, pro Sonyho v postroji.
   

 14.3. Elli Srdcerváč - 10 měsíců
    

 12.2.  Majitel těchto dvou psů je tak mizerný fotograf, že za poslední měsíc nedokázal udělat jednu jedinnou fotku, kde by Sony vypadal trochu důstojně . Proto ten obrázek za šera a zezadu. Jedná se o situaci, kdy zakázal Ellině pokus o lovecký sprint na 200m, kde v cíli, co by rozhodčí mají čekat srny. To by v tom mrazu zabilo jak Sonyho tak fotografa.
Sony od té doby co mu zajíc proběhl mezi nohami odmítá jakýko-li lov, aby se před Elli neztrapnil. Zastává názor, že každá kořist za ním stejně přijde v kastrolu, tak proč se za ní v tom mrazu plahočit. Pro Elli je naopak i sýkorka v deseti metrech nad zemí jeden z možných cílů zimních radovánek
.
  

 12.2. Málem bylo opomenuta naše účast na MVP v Trenčíně ve třídě dorostu. Elli a Exa v sesterském souboji, kde nebylo vítězů - obě VN. To asi znamená "velmi nevděčné", vzhledem k tomu co jsme museli absolvovat, aby se mohly dámy vyspat v hale pod Trenčínským hradem. Původně jsem chtěl vytesat vzkaz do skály, že zde byli naše skovické légie,ale prý už takový nápad dostali nějací Italové před dvěma tisíci lety a nebylo by to originální. Místo toho Elli a panička počůraly strom na úpatí, no nevím , zda byly první... 

22.1.  O tomto hereckém vystoupení Sonyho jsme zatím neměli tušení. Vystupuje zde pod uměleckým pseudonymem Erik Krvavý drsoň. Do našeho seznámení v té chvíli zbývalo ještě 130 dní v útulku.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095970013-chcete-me/210572221310024/

15.1.  Sobota v Krkonoších. V  Sonym se objevil na stará kolena talent a touha stát se saňovým psem, Elli je pro každou špatnost....
   

6.1.2012 Silvestrovský běh

Elli byla poprvé v postroji před běžkami na hodně těžkém sněhu. Pro Sonyho to měl být původně  výlet na odčerpání kalorií potom, co přepadl v předsíní šišku salámu a 20dkg tvrdého sýra. Nakonec  byl zařazen do spřežení a nutno říci, že na pražského hospodského povaleče s pivním mozolem překvapil.  Trasa měřila okolo 8km. Elli zářila nadšením, neboť mohla tahat, jak „porčená“ a nikdo jí nenadával, ba naopak. I Sony zářil štěstím na svých vratkých nohou. Určitě neví, kdo je Rambo, ale v psím světě patrně nějaká taková legenda o Betwolfovi  existuje. Usuzuji tak podle jeho výrazu pří nastupování do auta po skončení vycházky. Dle jeho mínění, běhu na život a na smrt. Zmíněný počet kilometrů byl vzhledem k terénu, zdravotnímu stavu a věku sportovců dostatečný. Špatné je, že selhala veškerá záznamová technika, takže tento dech beroucí Sivestrovský výkon není doložen obrazově. Je zde nutno ocenit hlavního mushera – Šárku.  A to hlavně za její statečný přístup k životu po volbě trasy naším synem. Není zbabělá. Zpětně uznávám,  že jsem se jí měl zastat. Jet po čerstvě zasněžené lesní pěšině vedoucí paralelně se sjezdovkou v zápřahu mít dva psy, kteří se snaží dokázat, kdo z nich je lepší a rychlejší může být zábava v osmnácti. Budiž tedy pro mne polehčující okolností fakt, že v ní stále vidím mladou svižnou děvu. Pravda, lavory po několika dvojitých axlech na lesní pěšině byli větší než v dobách, kdy nás vzala do smečky. Všichni jsme si oddychli poté, co se ozvalo třikrát po sobě vítězné žuchnutí do závěje u cílového smrku. První ŽUCH já, druhý žušík Tomáš a třetí Ž.Ú.Ú.CH.  „spřežení“. Elli byla šťastná, že nás má pohromadě ve sněhu, vesele vyskakovala, motala se do šňůr s výrazem „ještě jednóóu“. Sony si obdivně pohledem metrosexuála prohlížel svá svalnatá lýtka. V jeho očích se zračil údiv „viděli jste to - já běžel (není tady někde žrádlo)?“
 Touto cestou děkuji všem zúčastněným za vůli po vítězství. Všem, kromě Sonyho. Ten se odměnil sám, když krátce po příjezdu našel v sobě zbytek sil a přepadl v chodbě 1kg uzeného, který se ukrýval v pekáči.

5.12. 50 .KRAJOWA WYSTAVA PSÓV RASOWYCH – ŚWIEBODZICE

            foto D.Čílová
Varianta – 1

 Po příjezdu do místa konání se nás ihned v hale ujala velice pohledná a sympatická polská dívka, která nám pomohla  s Elli a zavedla nás k našemu výstavnímu kruhu. V zápětí přijely naše české - neméně sympatické ženy . Ukázalo se, že ty nejhezčí jsou majitelkami ČsV navíc se shodnou linií rodu - tedy – Srdcerváči. Paní hlavní Srdcerváčka tj. paní Čílová ochotně předvedla naší Elli což mohlo mít pouze jeden důsledek. Hodnocení VN1 mluví samo za sebe. Celkově nás v naší kategorii mohl porazit pouze „Brouk“ Srdcerváč. Výstava příjemně plynula za bezstarostného pošťuchování potomků Tajgy v rodinném kruhu.  Na závěr jsme se ještě vyfotili a domluvili na dalším vítězném tažení Evropou.
 

Varianta – 2

 Při vstupu do haly jsem způsobil zmatek, když nám vypadly na zem očkováky a láhev s pitím. Chvíli nepozornosti  využil Sony a postavil se k terierovi . Čekal, jako vždy až pes zavrčí. Zavrčel. Tím jsme na sebe upozornili již u vchodu- ČsV přichází. Ihned po příjezdu paní Čílové došlo k uškemrání, aby vystavovala  místo mne. Protože se do naší kategorie nikdo další nepřihlásil bylo vítězství jisté. Sony  se urazil, protože ten pes prokazatelně zavrčel jako první a přestal s námi komunikovat. Usnul hned po dosednutí  do lavic v hale.Tomáš nefotil a zdůvodnil to tím, že paní Čílová chodí moc rychle. Sonyho jsme vzbudili a jeli domů . Nevšímal si nás ani cestou do rodných hvozdů, protože Mio prokazatelně zavrčel před výstavní halou jako první….
 Po příjezdu domů nás na síti FB čekal další seznam výstav……

 

 11.11. Zveřejněny propozice BLOODY WALK part 2  pro rok 2012

30.10. V sobotu se mám zúčastnit s ČsV a NO DUOCACIB, ale  ČMKU se shodla s SKJ a ENCI, že NV nesplňuje podmínky VŘ dle FCI. Proto nezadá BIG,BIS ba ani BOB bez členství  v ZKO potvrzené OPCH a zapsané v PP se zanesením do PK.
Ten kdo ví, jakou kravinu jsem zde napsal nebude mu určena podsekce KYNOLOGICKÉ ZKRATKY v Amatérských radách amatérského chovatele.

 25.10. V sobotu naše Elli úspěšně složila zkoušky ZVA-v-3 (zkouška vyhledávání alkoholu - ve vodě, pro Slovensko je kód SVA- v-3). Tím se tato mladá nadějná fena stala snem každého muže. Ještě musíme popracovat ve výběru hledaných značek, ale jinak je to boží pes. TOHLE by manželka pro mne nikdy neudělala, brodit se podzimním Labem, aby pro mne našla nějaký chlast.
   

15.10. Mc Morris z Molu Es , prostě náš Sonýsek se chystá oslavit 10. narozeniny.
  

15.10.  Elli Srdcerváč   5.měsíců
              

 

 9.10. Neděle byla zasvěcena výcviku v synchronním spaní a hledání sněhu v nadmořských výškách nad 1000 m. Elli si z výcviku evidentně dělá legraci a nechápe jeho důležitost. Sony začíná chápat, že v případě objevení té tety z červenými vlasy a čepicí je lepší se hodit marod, neb její přítomnost na chalupě značí plahočení se kopci.
  

27.9.  SPECIÁLNÍ VÝSTAVA  ČESKOSLOVENSKÝCH VLČÁKŮ - 2011  JEVIŠOVICE

Sen o cestě k vítězství       

Sraz máme, jako vždy, pod křivým dubem deset minut ostré chůze jihozápadním směrem od hlavní křižovatky v Nouzově.
Tiše usedáme do kruhu. Měsíční svit je natolik intenzivní, že čelovky jsou téměř k nepotřebě.
Přichází Tajga.
To je velitel. Jmény se neznáme. Dodržujeme zásady Amerického námořního letectva. Každý z nás má svůj bojový výstavní kód. Vždy je to jméno alfa psa či feny v našem vlastnictví.
Tajga si bere slovo: „Takže dnes krátce. Do Jevišovic pojede „B“ tým.“
V davu to zašumí.
„Mio, Kačena, Alien, Aljaška a Clair zůstávají doma. Dávejte pozor a zapisujte si úkoly.“    „Za a) ve štěňatech vyhraje Edie, popřípadě Exa. Ellina bude od rána masakrovat dorazivší psy, hlavně jejich uši. Jinak je náhradník, dokud jí kulmou nebo strojkem nesrovnáte ten zmijí pruh na zádech. Za b) Benjamin Ben zkusí někoho uvláčet ve výstavním kruhu. Musí na sebe strhnout pozornost a uvolnil tak cestu Casanovi k vítězství. Ten tlusťoch bude vítězem,“ šlehla po nás okem doprovázeným vlčím úsměškem Tajga. V měsíčním svitu se zaleskl špičák.
„Vy se neusmívejte,“ otočila se prudce ke Casanovi. „Za c) ještě pět kilo dolů. Kolik jste již ubrali na hmotnosti? Ukažte!“ Majitel Casanovi vstává a poslušně si vytahuje tričko.
„Ježiši, vy né! Pes!“ obrací oči v sloup vůdce a v té chvíli bych přísahal, že má jantarové oko.
 V duchu uznávám, že někdy jsou ty přezdívky nepraktické.
„Jak se pokročilo ve výcviku vos,“ kývne směrem k Darkness. „Je vám jasné, že na tom závisí vaše umístění?“
„Prvních pět již ukončilo výcvik.“
„Co se tedy bude mazat těm psům na tlapky? Malinový džem nebo pivo?“
„Malinový džem se ukázal být nejlepší.“
„Kdo to bude mazat?“
„No mysleli jsme na mladý Tajga s mladým Ajšou.“
„To nepůjde, ti jsou určeni na ničení areálu pro odlákání pozornosti paní Matušincové.“
Tajga se uprostřed hovoru náhle obrací na mě: „Abych nezapomněla starý Ajšo, Ohniváka se nám sice podařilo vyhekrovat z databáze přihlášek, ale Sonyho se nepodařilo dopsat místo něj. Konec konců Sony přeci není Srdcerváč. Tenhle post ve veteránech ještě čtyři roky necháme z Molu Es.“
 „Tak, má někdo ještě nějaký dotaz.“
„Já,“ hlásím se nesměle. „Kdo bere prosím deky pod psy.“ Všichni kolem mne se rozesmějí. Šéfová nevěřícně kroutí hlavou. „Deky. Deky přeci vozí Nekvasilová.“
Souhlasné zamručení smečky jí dává za pravdu. Nějak mi tato informace o paní Nekvasilové unikla.

„Tak konec  vykecávání, hybaj pro psy a jdeme na nácvik výstavního klusu. Po červené je to slabých deset kilometrů.“ Za jasného svitu měsíce mezi cáry přízemní mlhy uprostřed Nouzovských hvozdů  se pohybuje družstvo červených baretů se svými služebními psy. Postupují vpřed ve svižném poklusu a jejich psi ladně přeskakují větvičky coby překážky nastražené přírodou. Semknuté družstvo vede Tajga. Jak  je u výsadkových vojsk zvykem, vyvolává text bojové pochodové písně. Co možná nejhlubším ženským basem řeže vlhký lesní vzduch.
„Kdo-je-tady-nej-lep-ší?“
„Mio-je-zde-nej-lep-ší!!“ zní sborová odpověď nočních běžců.
„Kdo-je-tady-nej-lep-ší?“
„Ca-sa-no-va-je-nej-lep-ší!“
„Kdo-je-TE-DY-NEJ-LEP-ŠÍ?“
„Srd-ce-rvá-či-jsou-nej-lep-ší!“
„Co blbneš!“
„Elli je nejlepší!!“ křičím ve snaze opravit text desetikilometrové písně.
„Sakra vstávej!“

 

Vyjeveně zírám do světla. Co se děje? Uvědomuji si realitu života až od slov: „Co blbneš!“ Hromadný budíček rodiny. Nyní bude následovat přesun na opravdovou „podzimní speciálku“ v Jevišovicích. Žádná fantasmagorie, jak by řekla moje babička. Při startování auta si uvědomuji dvě věci. První jsou slova písně „Kdo je tady nejlepší“, která mám zarytá hluboko v podvěsku mozkovém a rezonují neodbytně mozkovnou. Druhá podstatnější věc je ta, že nemám vyčištěné zuby. Naštěstí mám v batohu žvýkačky. Šátrám. Šátrám. K mému údivu vytahuji z boční kapsy skleničku malinového džemu. Co to je, musí nutně vyčíst z mých očí má manželka. Místo odpovědi však nevýrazně pokrčila rameny a vševědomě mrkla.
Kdo je tady nejlepší?.......


 


 

 

 17.9.                                    ELLI SRDCERVÁČ
                                                       4. měsíce
     

16.9.  V amatérských radách amatérského chovatele jsme zveřejnili naše rázné slovo k výběru nových majitelů ČSV.  V příštích dnech bude následovat soubor rad jak má nový zájemce najít tu správnou ch.stanici.

 29.8.  ELLI SRDCERVÁČ - Elísek, Jaščurka, Zmije
3.měsíce
  

 29.8. Psí i náš život jde dál ve vyjetých kolejích. Okusování hlav, žrádlo, spánek, okusování hlav, procházka, okusování hlav, žrádlo,spánek, okusování hlav.  Povyražením bude naše účast na Speciálce v Jevišovicích. Slíbila účast i naše ekonomická řiditelka  rodinného rozpočtu. Na oplátku jsem musel  slíbit, že upustím od toho, že budu předvádět Ellinu ve slavnostní letecké uniformě se všemi vyznamenáními a pořadovým krokem. Je pravdou, asi bych zpomaloval tempo předvedení nadějí našeho chovu, ale myslím, že tím by dostala výstava úplně jiný rozměr. Bohužel, nikdy se tímto nedovíme jaký. Fotografie  jsou z akce SKORO DOBITÍ SNĚŽKY.
 
 

 

 

 19.8.  Volba trasy pro veterána a dorostence - dobití Tetřevích bud - Sony zalehl výčep, Elli maskrovala štěně kokršpaněla ve zbylém prostoru.
    

 

 12.8. Údajně nám Ještěrka roste do krásy

 

 11.8. Sony a Elli spolu vytvořili dvojku k pohledání. Tak, takto nějak jsem si to představoval. K absolutnímu chovatelskému štěstí chybí jediné nenapsané a nevyřčené přání.
                 

 
 

 Nemám vůbec čas, ale tohle sem musím dát. 
ELLI SRDCERVÁČ ( je to to stojící ČsV) Dne 27.7. jsme si dovezli domů Elíska. Každý další komentář by kazil fotku. Kdo někdy odchoval psa domyslí si ho sám.
 
 

 

 24.5. Tak Sony šel za drůůžičku, jak patrno z prvního snímku .Na druhém je předem jasný povel " k princeznám se nečuchá". Jinak zase máme dietu, ty košíčky nikdo nehlídal, tak je raději sežral, než aby se jich zmocnil někdo cizí.
     

 29.4.Do sekce aktuality dogtrekkingu byl přidán úvod - budiž tedy citován i zde- po jeho přečtení není vaším úkolem zaslzet, ale přihlásit se.

ÚVODEM – každé naše snažení se ubírá k nějakému cíli. Cílem našeho závodu není  zničit psovody, ale prožít společný víkend s adrenalinovou příchutí. Naštěstí se nepíše rok 1925, epidemie záškrtu nehrozí. Bohužel  ani Balto s Togem pod vedením  Leonharda  Seppaly a jeho přátel nám už svoje umění nemohou předvést.  A to nemluvím o tom, že už v Krkonoších dávno není sníh. Jediný  průsečík podobnosti s těmito vzory  je naše psí přátelství . O pohnutkách, proč  občanské sdružení pořádá tento závod a z jakých příčin se ho zúčastníte by se dali napsat stránky  sociologických průzkumů, možná by padla i nějaká ta bakalářská práce.

 Přidáváme další důvod. Jak bylo v úvodu napsáno, žádné sérum není potřeba nikam nést. Naštěstí!! Chtěl bych, ale upozornit na to, že z peněz vybraných na startovném půjde část ve prospěch záchranné stanice pro poraněná  divoká zvířata provozovanou při KRNAP. Každému účastníkovi  bude podle délky tratě a počtu zúčastněných přidělen určitý počet žetonů  nominální hodnoty. Samotný závodník si bude moci přikoupit  další žetony,  jestliže tento program  bude chtít podpořit. Na oplátku  ze strany organizátorů mu bude odpuštěna povinná strava pro psovoda, psi se sním určitě rádi rozdělí o své granule či jiné pamlsky. Po projití cílem odevzdá psovod nesené žetony a jejich celková přepočtená hodnota v naší milé české měně bude odeslána na podporu zmíněné stanice.
  V případě, že by se přihlásilo nebývalé množství  trekařů (což po pravdě řečeno zatím nehrozí), byl by za pomocí vítězů jednotlivých kategorií vybrán další projekt na podporu ať již konkrétního psa nebo útulku. Podrobnosti budou sděleny před startem .  Tímto snad ještě více přiblížíme všem  tu adrenalinovou euforii  z roku 1925- překonat sám sebe a ještě pomoci  dalším – ta cesta je prostě náš i váš cíl.
  Když to tak po sobě čtu, Ajša Srdcerváč by to líp nenapsala. Těšíme se ,že naše cesta se stane v prvním červencovém víkendu vaším cílem.

                                       

                                                                   

 24.4.  Díky laskavosti Sboru dobrovolných hasičů v Prosečném bylo zapůjčeno 12 dětí různého věku na testování, zda Sony skutečně žere malé děti. Ani tímto pokusem nebyla tato skutečnost prokázana. Pouze při  zkoušce, která byla spojena s návštěvou farmářských slavností, Sony málem povalil neznámou paní. Dožadoval se totiž drbání na což nebyla dáma připravena. Vedlejším poznáním je fakt, že děti v Prosečném patří mezi nejsoběstačnější v ČR s vyjmečným smyslem pro orientaci. Všechny děti dovedli své tatínky v pořádku domů.

 12.4. Navrhuji nový typ ČsV tzv. pražský (útulkový). Život se zklidnil. zpomalil.Sony je terapeut, začal mě připravovat na důchod. Stále vidím ty jeho oči, při mé volbě trasy na procházku v Prosečném. Zhodnotil úhel stoupání a v jeho vlčí zřítelnici bylo možno zřetelně číst "to ses pos..l ne?!"  Důstojně a důsledně se obrátil  směrem ke své Mece- gauč u krbu. Celkem razantně mi dal najevo, že ON se na takové šaškárně, jako je plazení se strání nebude podílet, v neposlední řadě je to naprosto nedůstojné našeho věku. Obzvláště,když na vrcholu není ani jeden piškot. Cestou zpět  předvedl několik fíglů jak balit baby. Například otevřít zuby a packou popelnici ,vyzvednout elegantně igelitku a utéci. Sousedovic Barča byla fakt unešená. Konec konců uznávám, že tento trik se mi vzhledem k mému věku skutečně může velmi brzo hodit. Z celého odpoledne se tedy podařil jediný snímek. A to zachytit OKAMŽIK PŘED SMRTELNÝM ÚTOKEM NA KASTROL

    

 1.4. Sony se zcela aklimatizoval, navzájem si splácíme důvěru. Najraději leží a pozoruje nás. U této činnosti by vydržel 24 hodin denně.Možná ještě raději by byl ,kdybychom pracovali na třídírně odpadků a on by pomáhal s tříděním. Foto je pod heslem "jak jsme šli do lesa hledat jaro". 

1.4. Dnes jsou to dva měsíce co jsem ztratil Ajšu Srdcerváč a tím jako chovatel totálně selhal. Zatím všechna pátrání byla bezvýsledná. Děkuji všem za vyjádřenou podporu a pomoc při hledání. Zatím nepomohla ani poslední snaha a to půl stránkový článek v deníku AHA.  Nicméně v hledání budu pokračovat !!!
  

  

  

3.3.      PŘIHLÁŠKA K PŘEBORU NÁRODNÍCH  PLEMEN V DOGTREKKINGU JE JIŽ K DISPOZICI  V SEKCI DOGTREKKING.   V OTEVŘENÉ KATEGORII SE MOHOU ZŮČASTNIT I OSTATNÍ PSI.

1.3.  O Ajše -  prověřujeme několik upozornění

        V sekci DOGTREKKING  bude koncem týdne  odkaz na přihlášku k PŘEBORU NÁRODNÍCH PLEMEN  V DOGTREKKINGU.  
         McMorris-Sony se zabydluje velice rychle, zatím je naprosto perfektní. Absolvoval výlet na Černou horu. Tomáše učil hledat pod sněhem odpadky. A  s paničkou si hráli na majitele Sokolské boudy.

     
               
               
 

16.2.  O Ajše zatím žádné zprávy.
            
Slíbil jsem nové fotografie Sonyho-Erika. Mám s ním problém. Nemohu ho vyfotit na větší vzdálenost,jednoduše on se od nás nehne na větší vzdálenost než 3metry. Takže nabízím pouze podivné portréty.Také je zde patrná má snaha umělecky zakrýt některé faldíky navíc.
    

13.2.  Zkusím to trochu z vesela. Po zasedání rodinné rady jsme dnes z útulku v Tróji vyzvedli Mc Morrise Z Molu es- alias Sony, alias Erik- jak říká Tomáš- prostě Moula Sony-Erikson. Po zdravotní stránce je celkem v pořádku. Bude muset shodit pár kilo ,aby odlehčil kyčlím. Za panem doktorem se stavíme až se lépe poznáme, počítám koncem týdne.  Zuby nic moc,ale když jsem viděl co dělá z dveřmi od kotce tak se nedivím.  Ač měl v posudku hodnocení hodné Krvavého Erika, má absťák po lidech a v kotci kňourá, takže zkouší naši silnou vůli. Testem na feny prošel díky Srdcerváčkám na vítečnou.  Hůř dopadl test na spolužití s Baronem. Po velice nadějné vycházce jsme řešili  hlasitý spor kdo je ve smečce mým zástupcem. Naštěstí bez vážných následků.
  Ještě jednou i touto cestou děkuji paní Čílové za pomoc a podporu.  Obě posádky psíchvozů měli při loučení asi rosu na tváři, přesto si myslím , že trochu radosti cítili všichni zůčastnění.

 

11.2. Ani 11 den po zmizení AJŠI nemáme zatím žádnou zprávu o jejím pohybu. Ve středu jsem byl prověřit zprávu o výskytu ČsV u obce Cítov u Mělníka. Naposledy tam viděli zvíře podobné vlku toto pondělí ve večerních hodinách.Nechal jsem tam pár letáků (obecní úřad,hospoda,pošta,obchod,děti na hřišti..). Kontaktoval jsem městskou policii v Mělníku a útulek ( i oni mají fotku a kontakt). Všem ,kteří nám pomáhají a tuší jak se cítíme, protože mají podobné vnímání tohoto světa děkujeme  za pomoc a podporu.

     V přípravách Dogtrekkingu  v tomto roce pokračujeme i kdyby Ajša náhodou nestihla start !!!!!!!

3.1.  Dne 31.1. se ztratila Ajša
Srdcerváč- za každou informaci o jejím možném pohybu děkujeme

30.1. Výcvik  dokončen- stezkou Mrtvého muže jsme pokořili špidlerovské pláně- 21 km . Rok se s rokem sešel a novoroční přání pro Tomáše se vyplnilo. Ajša byla perfektní.
    

24.1. Protože takto se tvářila před objektivem i Dasty Šedá eminence , Naomi , Klaudie i Táňa Kuchařová předpokládám určitý druh podmíněného reflexu reakce na fotoaparát pro většinu samic savců.      
        

6.1. V případě,že si v deseti letech přečtete Bílého tesáka  a o třicet let později Démon alkohol od toho samého autora můžete vypadat po dalších deseti letech i takhle

22.12. IDEÁLNÍ ŽIVOTNÍ STOPU V ROCE  2011 přeje AJŠA SRDCERVÁČ   a i  my ostatní .

21.12. Záběry ze zkoušky ZZR-1 (zkoušky zloděje rukavic) -Snímek č.1 -odběr levé rukavice násilím-hodnocení výtečně. Snímek č.2- krádež elegantním skokem pravé rukavice- opět výtečně. Majitelé psa děkují figurantovi.

8.12. Jak je vidět na těchto snímcích, život této dámy je pouze o zábavě a pokleslém lenošení či zimních hrátkách.Že by měla hárat, rodit a starat se o rozšíření rodu nemůže být ani řeči.

                                                                 

                                                             

25.11. V sekci dogtrekking  přidány propozice na závod v červenci příštího roku.  Budeme rádi za každou konstruktivní radu,pomoc či připomínku. 

24.10. Protože na chalupě byl babinec a dětinec vyrazily jsme s Ajšou na potulku. Jako partner pro lov srnčí zvěře ve smečce jsem se neosvědčil. Jsem jí vděčný, že mne i přesto má nadále ráda.

19.10. Dnes přibyly do obsahu našich stránek dvě nové položky DOKTREKKING a Amaterské rady amaterského chovatele. První rubrika bude sloužit k propagaci a organizaci dogtrekkingového přeboru národních plemen v červenci příštího roku. Druhá by měla obsahovat mé postřehy z chovu ČSV . 

  15.10.2010 - Důkaz, že osmnáctiletá blondýna a AJŠA SRDCERVÁČ se nedají vyfotit špatně (v případě, že je záběr rozmazaný je to umělecký záměr)

  15.10.2010- adrenalinový podzimní sport - mouse hunter.V případě, že váš pes tímto způsobem běží více jak 200m zneklidníte a běžíte domů, podívat se do průkazu původu, zda nejste náhodou šťastným vlastníkem klokana.

14.10.2010 - Ajša převzala do užívání nový kotec. První nápor stavba vydržela bez újmy .
 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist